Skąd brać darmowe zdjęcia do kampanii Google Ads?

Przy kampaniach Google Ads w wyszukiwarce nie potrzebujesz grafik. Wystarczy dobre copy reklamy. Zupełnie inaczej jest jednak w reklamach graficznych w sieci reklamowej.

Na szczęście nie musisz od razu szukać grafika. Wystarczy, że rozejrzysz się za odpowiednimi i przyciągającymi wzrok zdjęciami. Nie masz pieniędzy na płatne stocki? Zawsze możesz poszukać tych bezpłatnych. Z artykułu dowiesz się:

  • skąd brać darmowe zdjęcia do kampanii Google Ads
  • na jakie licencje zwracać uwagę
  • jak stworzyć reklamę graficzną w kampanii Google Ads

Płatne źródła

Fotografie możesz oczywiście kupić. Istnieje dużo płatnych stocków, jak Fotolia, na których z pewnością znajdziesz zdjęcia, których potrzebujesz. Wybór jest naprawdę ogromny. Słaba strona takiego rozwiązania to cena – zdjęcia w dobrej rozdzielczości są zazwyczaj drogie.

Jeżeli masz ograniczony budżet i nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek, pozostają darmowe stocki. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać. Inaczej możesz trafić na zbiory słabej jakości. 

Licencje darmowych zdjęć

Zanim przejdziemy do stocków z darmowymi zdjęciami, musimy omówić podstawy – licencje. Nie możesz pobrać i wykorzystać w kampanii Google Ads  zdjęć znalezionych na stockach od tak. W ten sposób narażasz się na kłopoty. Zawsze musisz patrzeć na licencje. Informacje o licencji są zazwyczaj umieszczone przy zdjęciu lub w osobnej zakładce na stronie. Przeczytaj je przed pobraniem zdjęć. 

Zasadniczo interesują Cię dwa rodzaje licencji:

  • CC BY
  • CC0

W skrócie, przy licencji CC BY możesz użyć za darmo zdjęcia, ale musisz wskazać, kto jest jego autorem.

Zdjęcia oznaczone licencją CC0 możesz swobodnie wykorzystać zarówno do swoich celów prywatnych jak i komercyjnych, bez wskazywania autora.

Ja zawsze korzystam tylko ze zdjęć na licencji CC0 – tak jest zdecydowanie najwygodniej i najbezpieczniej.

Skąd brać darmowe zdjęcia

Wiesz już, na jakie licencje patrzeć. Czas przejść do konkretnych stocków. Jest ich bardzo dużo, dlatego wymienię tylko te, z których sama regularnie korzystam i które są na licencji CC0.

Moi zdecydowani faworyci to:

Na wszystkich wymienionych stockach znajdziesz piękne zdjęcia o bardzo wysokiej jakości z wielu przydatnych kategorii, jak jedzenie, biuro, moda itp.

Nie wyobrażam sobie również życia bez Pexel – wyszukiwarki darmowych zdjęć. Tobie również ją bardzo polecam.

Tworzenie reklamy graficznej w kampaniach Google Ads

Wiesz już jakie zdjęcia ściągać i gdzie ich szukać. Została nam już tylko ostatnia, na szczęście bardzo prosta kwestia – dodawanie zdjęć do reklam elastycznych w kampaniach Google Ads.

W tym celu otwórz na koncie kampanię skierowaną na sieć reklamową. Przejdź do zakładki Reklamy i rozszerzenia, kliknij plusik i wybierz opcję: Elastyczna reklama displayowa.

 

 

System przekieruje Cię do tworzenia reklamy. Oprócz poszczególnych pól na teksty zobaczysz tam również pole: Zasoby reklamowe, a tam: +Obrazy i logo. Wybierz tę opcję. Prześlij swoje zdjęcie. Kliknij w nie i wybierz z menu rozwijanego: Użyj jako, Obraz.

 

 

Przytnij zdjęcie i przejdź do przycisku: Dalej.

 

 

Gotowe – masz już zdjęcie w swojej reklamie, z boku zobaczysz podgląd. 

 

Możesz pobawić się również kolorami – znajdziesz je pod przyciskiem: Więcej opcji.

 

 

——————————

Jestem pewna, że nie będziesz miał już więcej kłopotów ze znalezieniem i dodaniem darmowego zdjęcia do swoich kampanii Google Ads. Pamiętaj jednak, że reklama zrobiona w ten sposób nie zastąpi profesjonalnej grafiki zrobionej przez grafika.

Do ponownego napisania!

Ps. Myślę, że te wpisy również mogą Cię zainteresować:

Share Button