Jak pobrać fakturę z Google AdWords?

Jak pobrać fakturę z Google AdWords? Gdzie znaleźć potrzebne dokumenty? Temat wydaje się bardzo prosty, prawda? Jednak dużo osób cały czas zadaje mi to pytanie. Dlatego przejdźmy razem przez cały proces – od początku do końca.

Profil płatności – konfiguracja

Skoro chcesz pobrać fakturę, Twoja kampania musiała już działać i wyświetlać reklamy odbiorcom. To z kolei oznacza, że skonfigurowałeś wcześniej swoje konto płatnika – podałeś kraj swojej działalności, nazwę  i adres firmy, NIP oraz metodę płatności (ręczne lub automatyczne – najwygodniejsza jest karta).

W innym przypadku Google AdWords wyświetlałby Ci komunikat przypominający.

 

 

Gdybyś nie miał jeszcze wypełnionego profilu płatności, musiałbyś kliknąć w przycisk Napraw to, a następnie uzupełnić wszystkie potrzebne informacje.

  

 

Google AdWords nie pozwoli Ci uruchomić kampanii przed skonfigurowaniem profilu płatności. To warunek konieczny rozpoczęcia jakichkolwiek działań.

Jak pobrać fakturę z Google AdWords?

Skoro masz już zweryfikowane konto rozliczeniowe, a kampanie działały, na pewno chcesz pobrać fakturę za zamknięte miesiące.

W tym celu przejdź do panelu Google AdWords i kliknij w ikonkę klucza w prawym górnym rogu. Następnie kliknij w zakładkę Rozliczenia i płatności.

 

 

Zobaczysz Podsumowanie – tutaj Pozostałe środki lub Saldo (w zależności od metody płatności, którą wybierzesz), Transakcje, Ustawienia płatności i Ustawienia (firmowe).

Przy transakcjach kliknij opcje Wyświetl transakcje i dokumenty.

 

 

Wyświetli Ci się lista Twoich transakcji. Domyślne ustawienie obejmuje widok wszystkich transakcji z trzech ostatnich miesięcy, możesz jednak go przefiltrować – ustawić inny okres rozliczeniowy, szukanie po kosztach, płatnościach, korektach czy podatku VAT.

Jeżeli zostaniesz przy domyślnym widoku, wystarczy przewinąć stronę w dół. Przy każdym zakończonym miesiącu zobaczysz pole Dokumenty, w którym będzie widoczna faktura z danego miesiąca.

 

 

Wystarczy ją pobrać.

Pamiętaj, że faktury za skończony miesiąc są widoczne w systemie dopiero 5-ego dnia roboczego następnego miesiąca.

Ekspresowy sposób na pobranie faktury z Google AdWords

Chcesz to zrobić szybciej? Wróć do Podsumowania, przejdź do pola Transakcje i wybierz ikonkę strzałki przy miesiącu, z którego potrzebujesz faktury. Następnie kliknij w link faktury, a dokument zacznie się pobierać automatycznie.

 

 

Jeżeli przy datach nie ma ikonki strzałki, faktura z danego miesiąca nie jest jeszcze gotowa i musisz poczekać, aż system ją wygeneruje.

Problemy z pobraniem faktury z Google AdWords

Nie możesz ściągnąć faktury z Google AdWords? Sprawdź, czy:

  • minęło 5 dni roboczych od zakończenia okresu rozliczeniowego – jeżeli nie, faktura może jeszcze nie być gotowa,
  • kampanie działały w danym miesiącu – skoro nie było kosztów, może nie być również faktury,
  • nie wybrałeś źle zakresu dat i dlatego nie widzisz faktury.

————————

Jestem pewna, że potrafisz już pobrać fakturę z Google AdWords. Daj znać w komentarzu,o czym jeszcze chciałbyś przeczytać na moim blogu!

Share Button